piruetti kisapuku

Kilpailukalenteri

Seuran omat kilpailut

Kaudella 2022-2023 Varala-Tiimi järjestää kahdet kilpailut: kansainvälisen Santa Claus IC kilpailun joulukuussa ja kolmen seuran tähtikilpailun tammikuussa. 

Santa Claus 2.-4.12.2022
Kolmen seuran tähtikisat 21.1.2023

Kilpailut

14.04.2023
Hope Cup Tartto

14.-16.4.2023
Kisasivut

14.04.2023
26.03.2023
Noviisien KF ja HF, TL

KF:
Kisasivut

26.03.2023
18.02.2023
SCT

18.-19.2.2023
SM-Noviisit: Venla Takala
Kisasivut

18.02.2023
17.02.2023
Silta Cup, Heinola

17.-19.2.2023
Tintit:
Taitajat:
Taitajat Axel:
Tähtidebytantit;
Tähtinoviisit:
Tähtijuniorit:
A-Silmut:
Noviisit:
Junorit:
Kisasivut

17.02.2023
02.10.2023
SM-Noviisien valintakilpailut, HL

10.-12.2.2023
SM-Noviisit: Venla Takala
Kisasivut

02.10.2023
02.04.2023
Talvipiruetit, Tappara

4.2.2023
Tintit: Ella Reinvall, Sofia Kokko, Fanni Pekki, Sofia Akhapkina, Teresa Merilahti, Kiia Kemppainen, Stefan Timukov
Minit: Juuli Merilahti
Tähtisilmut: Helmi Pekki
Tähtidebytantit: Aada Sorvari
Tähtinoviisit: Laura Jalkanen
Tähtijuniorit: Milla Grundström, Salla Sukanen, Senni Lehtinen
Kisasivut

02.04.2023
02.05.2023
Helmikisat, VTL

3.-5.2.2023
Tähtidebytantit: Aada Sorvari
Tähtinoviisit: Laura Jalkanen
Tähtijuniorit: Senni Lehtinen, Salla Sukanen, Milla Grundström
A-Silmut: Anna-Sofia Majaranta
SM-Noviisit LO: Venla Takala
Juniorit LO: Henna Grundström, Jessica Pakkanen, Venla Vaaranmaa (Karsittu)
Noviisit: Iisa Mattila, Sophie Berge(Karsittu), Eerika Hasala(Karsittu), Polina Timukova(Karsittu)
Taitajat: Hilla Särkioja
Taitajat Axel: Mella Kemppainen
SO Level 1: Hanna Lahtinen, Milla Muukki
SO Level 2: Jenna Jokela
Kisasivut

02.05.2023
21.01.2023
3 seuran Kutsukisa, Varala

21.1.2023
Tintit: Ella Reinvall, Sofia Kokko, Fanni Pekki, Stefan Timukov, Sofia Akhapkina, Teresa Merilahti, Kiia Kemppainen
Taitajat: Hilla Särkioja, Nella Komonen, Mella Kemppainen(Peruttu), Anni Jokiniemi, Aada Kiviharju
Taitajat Axel: Meriam Khadraoui
Minit: Juuli Merilahti
Tähtisilmut: Helmi Pekki
Kisasivut

21.01.2023
14.01.2023
Seniorit, Juniorit, Noviisit L3, Koovee

14.-15.1. 2023
Juniorit: Venla Vaaranmaa, Jessica Pakkanen, Pihla Takala, Henna Grundström
Noviisit: Iisa Mattila, Sophie Berge, Polina Timukova, Eerika Hasala
Kisasivut

14.01.2023
01.06.2022
Crystal Cup, Mikkeli, ML

6.-8.1.2022 Crystal Cup,
Taitajat: Mella Kemppainen, Anni Jokiniemi, Ada Kiviharju
Tähtidebytantit: Aada Sorvari
Tähtinoviisit: Laura Jalkanen
Tähtijuniorit: Senni Lehtinen, Salla Sukanen, Milla Grundström
Kisasivut

01.06.2022
12.09.2022
OP LounaismaaCup, Salo

9.-11.12.2022
Tähtisilmut: Helmi Pekki
Tähtinoviisit: Laura Jalkanen
Tähtijuniorit: Salla Sukanen, Milla Grundström, Senni Lehtinen
Juniorit: Henna Grundström, Jessica Pakkanen
Kisasivut

12.09.2022
12.10.2022
Akatemia Cup, HTA

10.-11.12.2022,
A-Silmut: Anna-Sofia Majaranta
Noviisit: Iisa Mattila, Sophie Berge, Eerika Hasala, Polina Timukova
Juniorit: Pihla Takala, Venla Vaaranmaa
Kisasivut

12.10.2022
12.02.2022
Santa Claus, Varala

2.-4.12.2022
Tintit (Chicks): Sofia Kokko, Fanni Pekki, Stefan Timukov, Sofia Akhapkina, Teresa Merilahti, Kiia Kemppainen, Ella Reinvall
Minit (Cubs): Juuli Merilahti
Taitajat (Starlets): Nella Komonen, Mella Kemppainen, Anni Jokiniemi, Aada Kiviharju, Hilla Särkiaho
Taitajat Axel (Tartels Axel): Meriam Khadraoui, Aada Sorvari
Tähtisilmut (Springs C): Helmi Pekki
Tähtinoviisit (Novice C): Laura Jalkanen
Tähtijuniorit (Junior C): Salla Sukanen, Milla Grundström, Senni Lehtinen
A-Silmut (Sprigs B): Anna-Sofia Majaranta
Novice A, SP: Venla Takala
Novice B: Iisa Mattila, Eerika Hasala, Polina Timukova, Sophie Berge
Junior B, SP: Pihla Takala, Venla Vaaranmaa, Henna Grundström, Jessica Pakkanen
Special Olympics: Jenna Jokela, Hanna Lahtinen, Elina Salminen, Milla Muukki
Kisasivut

12.02.2022
12.03.2022
3 seuran tinttikisa, Varala

3.12.2022
Tintit: Ella Reinvall, Fanni Pekki, Kiia Kemppainen, Sofia Akhapkina, Sofia Kokko, Stefan Timukov, Teresa Merilahti

12.03.2022
26.11.2022
SM-Noviisit, debytantit L3, PoriTa

26.-27.11.2022
SM-Noviisit: Venla Takala
Kisasivut

26.11.2022
11.12.2022
Santasport Cup, RoiTa

12.-13.11.2022
Tintit: Stefan Timukov, Ella Reinvall
Tähtijuniorit: Milla Grundström
Taitajat: Hilla Särkiaho
Taitajat Axel: Aada Sorvari
Juniorit VO: Venla Vaaranmaa, Henna Grundström, Jessica Pakkanen
A-Silmut: Anna-Sofia Majaranta
SM-Noviisit: Venla Takala
Noviisit: Sophie Berge, Iisa Mattila, Eerika Hasala, Polina Timukova
Kisasivut

11.12.2022
11.06.2022
Tähtisarjojen seurakilpailut Keuruulla, KeuPa HT

6.11.2022
Tintit: Sofia Kokko, Fanni Pekki (Peruttu), Stefan Timukov, Sofia Akhapkina (Peruttu), Teresa Merilahti (Peruttu), Kiia Kemppainen, Ella Reinvall (Peruttu)
Minit: Juuli Merilahti
Taitajat: Nella Komonen, Mella Kemppainen, Anni Jokiniemi, Aada Kiviharju (Peruttu), Hilla Särkiaho
Taitajat Axel: Meriam Khadraoui, Aada Sorvari
Tähtisilmut: Helmi Peki
Tähtinoviisit: Laura Jalkanen
Tähtijuniorit: Salla Sukanen, Milla Grundström, Senni Lehtinen
B-Silmut: Anna-Sofia Majaranta
Aikuiset: Pinja Kallela (Peruttu)
Kisasivut

11.06.2022
11.04.2022
Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu, SeiTL

4.-6-11.2022,
Noviisit: Sophie Berge, Iisa Mattila, Eerika Hasala, Polina Timukova
Juniorit: Jessica Pakkanen, Pihla Takala, Venla Vaaranmaa, Henna Grundtröm
Kisasivut

11.04.2022
29.10.2022
SM-Noviisien ja Debytanttien 1.lohkokilpailu, UpTL

29.-30.10.2022
SM-Noviisit: Venla Takala
Kisasivut

29.10.2022
15.10.2022
Riihimäen syyskilpailut, RTL

15.-16.10.2022
Tintit: Sofia Akhapkina, Kiia Kemppainen, Sofia Kokko, Teresa Merilahti, Fanni Pekki, Ella Reinvall, Stefan Timukov
Minit: Juuli Merilahti
Tähtisilmut: Helmi Pekki
Tähtinoviisit: Laura Jalkanen
Tähtijuniorit: Senni Lehtinen, Salla Sukanen, Milla Grundström
B-Silmut: Anna-Sofia Majaranta
Noviisit: Sophie Berge, Eerika Hasala, Iisa Mattila, Polina Timukova
Juniorit: Jessica Pakkanen, Pihla Takala, Venla Vaaranmaa, Henna Grundström
Kisasivut

15.10.2022
13.10.2022
Gliss Extra 2022

13.-16.10.2022
SM-Seniorit: Elli Kaila
Kisasivut

13.10.2022
10.07.2022
Finlandia Trophy

7.-9.10.2022
Special Olympics: Jenna Jokela, Milla Muukki, Elina Salminen
Kisasivut

10.07.2022
10.01.2022
HTL Cup, HTL

1.-2.10.2022
Tintit: Ella Reinvall, Sofia Kokko, Fanni Pekki, Stefan Timukov, Sofia Ahapkina
Taitajat: Hilla Särkioja, Nella Komonen, Mella Kemppainen, Anni Jokiniemi, Aada Kiviharju (peruttu)
Taitajat Axel: Meriam Khadraoui
Tähtisilmut: Helmi Pekki
Tähtinoviisit: Laura Jalkanen
Tähtijuniorit: Senni Lehtinen, Salla Sukanen, Milla Grundström, Henna Grundström
B-Silmut: Anna-Sofia Majaranta
Kisasivut

10.01.2022
30.09.2022
Jackson Haines Memorial CUP, aloituskilpailu 2, KK

30.9.-2.10.2022
Juniorit: Pihla Takala, Venla Vaaranmaa, Jessica Pakkanen
Noviisit: Iisa Mattila, Eerika Hasala, Polina Timukova, Sophie Berge
Kisasivut

30.09.2022
24.09.2022
YL Aloituskilpailu 2, Tappara

24.-25.9.2022,
SM-Noviisit: Venla Takala (Peruttu)
Kisasivut

24.09.2022
09.10.2022
Tikkurila Trophy 2022, Aloituskilpailu 1, TTK

10.-11.9.2022
SM-Noviisit: Venla Takala
Kisasivut

09.10.2022

STLL kilpailukalenteri

Taitoluisteluliiton kilpailukalenteri: STLL kilpailukalenteri